1996
Na jesieni Kuba (gitara) i Daniel (bas) wpadają na pomysł wspólnego grania. Początkowo jest to niezobowiązujące brzdąkanie coverów w domu na wieży i adapterze, wszystko dla zabicia czasu i rozrywki. Niedługo potem do składu dołącza Arek (perkusja). Po kilku miesiącach grania razem zespół zostaje tymczasowo zawieszony.

1998
W lutym grupa wznawia próby, dodatkowo wciągając do składu Krzyśka (klawisze). Właściwie wtedy zespół zawiązuje się na poważnie. Zaczynamy tworzyć własne kawałki, załatwiamy kanciapę i sprzęt. W takim składzie zespół egzystował prawie rok zaczynając od zabawiania licznie na próbach zgromadzonej gawiedzi i zdobywając pierwsze szlify. Zespół zawiesza działalność na czas matur (98).

1999
W końcu zimy postanawiamy zaprosić do współpracy drugiego gitarzystę. Wybór pada na Igora, który grał kiedyś razem z Krzyśkiem. Powstaje pomysł zarejestrowania naszego pierwszego dema. Grupa, posilając się winem z bieżącego rocznika, rozpoczyna staranne (?) przygotowania, czekając do wakacji. Nagrania rozpoczynamy w lipcu w zaimprowizowanym studio. Powstaje pierwszy bachor grupy zatytułowany "Mane Thekel Fares". Od tamtej też pory zespół przyjmuje nazwę Berigor Danarja.

2000
Trwają prace nad nowym materiałem. W międzyczasie zespół gra kilka koncertów. W lipcu, w warszawskim DBX - studio zostaje nagrany "Widmokrąg", drugie demo Berigor Danarja. Także w lipcu jesteśmy gośćmi Anzelma w "Ciężkim Wtorku", w Radiostacji. Pod koniec sierpnia zmieniamy salę prób. Jesienią zespół rozstaje się z dotychczasowym perkusistą i zmienia nazwę na Hesperos. Niemal natychmiast posadę garowego obejmuje Zbyszek. Powstają kolejne kawałki.

2001 (to jeszcze nie historia)