1996
Na jesieni Kuba (gitara) i Daniel (bas) wpadają na pomysł wspólnego grania. Początkowo jest to niezobowiązujące brzdąkanie coverów w domu na wieży i adapterze, wszystko dla zabicia czasu i rozrywki. Niedługo potem do składu dołącza Arek (perkusja). Po kilku miesiącach grania razem zespół zostaje tymczasowo zawieszony.

1998
W lutym grupa wznawia próby, dodatkowo wciągając do składu Krzyśka (klawisze). Właściwie wtedy zespół zawiązuje się na poważnie. Zaczynamy tworzyć własne kawałki, załatwiamy kanciapę i sprzęt. W takim składzie zespół egzystował prawie rok zaczynając od zabawiania licznie na próbach zgromadzonej gawiedzi i zdobywając pierwsze szlify. Zespół zawiesza działalność na czas matur (98).

1999
W końcu zimy postanawiamy zaprosić do współpracy drugiego gitarzystę. Wybór pada na Igora, który grał kiedyś razem z Krzyśkiem. Powstaje pomysł zarejestrowania naszego pierwszego dema. Grupa, posilając się winem z bieżącego rocznika, rozpoczyna staranne (?) przygotowania, czekając do wakacji. Nagrania rozpoczynamy w lipcu w zaimprowizowanym studio. Powstaje pierwszy bachor grupy zatytułowany "Mane Thekel Fares". Od tamtej też pory zespół przyjmuje nazwę Berigor Danarja.

2000
Trwają prace nad nowym materiałem. W międzyczasie zespół gra kilka koncertów. W lipcu, w warszawskim DBX - studio zostaje nagrany "Widmokrąg", drugie demo Berigor Danarja. Także w lipcu jesteśmy gośćmi Anzelma w "Ciężkim Wtorku", w Radiostacji. Pod koniec sierpnia zmieniamy salę prób. Jesienią zespół rozstaje się z dotychczasowym perkusistą i zmienia nazwę na Hesperos. Niemal natychmiast posadę garowego obejmuje Zbyszek. Powstają kolejne kawałki.

2001
Mozolne próby stworzenia kolejnych utworów, przerywane zimowym marazmem, uciekaniem przed wojskiem, kończeniem studiów i poszukiwaniem pracy. W międzyczasie zespół występuje na kilku koncertach. W dalszym ciągu poszukujemy wokalisty, jednak bez rezultatów. Jedyna zmiana jaka miała miejsce na tej płaszczyżnie to zwerbowanie operowej wokalistki Agnieszki, która od mniej więcej połowy roku jest już pełnoprawnym członkiem zespołu.